Гръмотевична буря, придружена с пороен дъжд и силен вятър, наводни София в късния следобед.
Валежите започнаха към 18 часа и от тогава постоянни сигнали постъпват за наводнения и аварии. Някои от наводненията са в домакинства, а други - в столични молове и подлези.
Наводнени са подлезите на Лъвов мост, на Орлов мост, този на Централната гара и на метростанция "Сердика".
Няма затворени метростанции, метрото работи, има само затворени входове.
По информация на ЧЕЗ районите, които са останали без ток са "Младост" и "Красно село". Около 1800 домакинства са без ток към този момент. От ЧЕЗ уверяват, че работят по възстановяване на електроподаването.
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско
Американска делегация отчете напредък на България по пътя към безвизов режим със САЩ
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско