На 72 години снощи почина историкът проф. Божидар Димитров.
Той беше дългогодишен директор на Националния исторически музей в София, народен представител в 41-ото Народно събрание, а в първия кабинет „Борисов“ зае поста на министър без портфейл, който отговаря за българите.
Историкът беше и дългогодишен водещ на авторското предаване по БНТ „Памет българска“.
;Предлагаме ви откъс от последното участие на проф. Божидар Димитров у в предаването на БНТ "Денят започва" с Георги Любенов, излъчено на 4 март тази година.
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района