Прокуратурата повдигна обвинение на депутата от БСП Манол Генов за купуване на гласове на последните парламентарни избори. Определена му е мярка за неотклонение подписка.
Генов се яви малко след 10 сутринта в новата сграда на Спецзвеното "Антикорупция" на пл. "Света Неделя". Придружаваше го адвокат Ина Лулчева. Наложи се да чака около половин час, след което срещата му с прокурора беше бърза.
На излизане Генов коментира, че обвиненията са несъстоятелни и се надява съдът скоро да установи това. Той е отказал да дава обяснения на този етап от делото. Според прокуратурата депутатът от БСП е организирал плащане на по 20-25 лв. на близо 70 души, предимно от ромската махала в Асеновград. Срещу сумите те е трябвало да гласуват за него. Намерени са списъци с избиратели, събрани са доказателства и със срс-та, има и свидетелски показания.
Министър Петрова: Кризисна ситуация няма, мощността на 5-и блок на АЕЦ „Козлодуй“ е намалена до 91,4%
Катя Ивкова: Дълго чаканата административна реформа в здравеопазването ще бъде по-ефективна и по-бърза
Продължават преговорите между социалните партньори за определяне на минималната заплата
Министър Петрова: Кризисна ситуация няма, мощността на 5-и блок на АЕЦ „Козлодуй“ е намалена до 91,4%
Съдът в Пловдив остави в ареста бившия полицай, обвинен за убийството на млад мъж в Съединение