С повече момченца, родени през миналата година, и много двойки близнаци се похвалиха от акушер-гинекологичното отделение на Университетската болница „Свети Георги” в Пловдив. Общо 2100 бебета са проплакали през 2016-а година в лечебното заведение, което е с шест побече в сравнение с предходната 2015-а.
За лекарите прирастът не е значителен, но те са радостни от факта, че няма и спад. А тенденцията очевидно продължава и през тази година на 1-wi януари са се родили 5 момченца и 1 момиченце.
През 2016-a година е голям и броят на родените близнаци – 25 двойки са дошли на бял свят в УМБАЛ „Свети Георги“. Като тенденция се наблюдава и намаляването на броя на родилките от малцинствата, както и на съвсем невръстните майки на 12-13 години. Най-младите майки в АГ клиниката през миналата година са били 15-16-годишни.