Празник на бялата водна лилия се проведе за девета поредна година край село Малък Преславец, Силистренско. В езерото се намира най-голямата колония в България – 46 декара плантация.
Царството на водните лилии обаче все още не е достатъчно познато като туристическа дестинация, затова фолклорният празник е начин да се популяризира красотата по поречието на Долен Дунав. Желанието е мястото около езерото да се превърне в туристическо селище. Вече има чужденци, които са си закупили имоти в селото, за да ги превърнат в къщи за гости.
Преди две години е построено и рибарско селище. В Малък Преславец са открити и археологически паметници от различни епохи.
Мият допълнително улиците в София заради превишение на фините прахови частици
Десетки хиляди хронично болни пациенти могат да останат без лекарства след Нова година
Проф. Ива Христова: Мутирал щам на грипа набира скорост във Великобритания, няма да подмине и България
Български фармацевтичен съюз: Към момента няма просрочени плащания към аптеките от НЗОК
Политически лабиринт и ходове след оставката - коментар на народните избраници
Ивайло Мирчев: Преформатиране на властта в този парламент е само в мокрите сънища на Борисов