Премиерът Бойко Борисов ще поиска оставката на директора на полицията в Габрово заради напрежението в града. Според него е необяснимо защо след като нападателите над магазинера в Габрово са били задържани, след това са били освободени.
Бойко Борисов, министър-председател: Оставката или поемането на отговорност на този директор, трябва да е факт веднага, щом си дойде министърът. Защото месеци наред са допуснати в обществения ред да се движат такива групи, както ми докладват и чувам, да си пият бири на детски площадки, да се правят на интересни в града. Това е ролята на полицията - да не го допусне. Нито едните, нито другите трябва да се заиграват с тези страхове. Полицията е затова да е взела мерки. Полицията е затова ако, както чувам, големи групи са се разхождали нагоре-надолу, и притесняват майките, децата или хората. Полицията къде е? Да са ми докладвали да изпратя още 100-200-300 полицаи, със стотици милиони повече дадохме за възнаграждения в МВР.
След репортаж на БНТ: Прокуратурата в Кюстендил се самосезира за фалшиви гръцки шофьорски книжки
Прокуратурата повдигна обвинение за умишлено убийство след инцидент на „Лъвов мост“ в София
Условна присъда за румънец, причинил смърт на пътя, карал със 124 км/ч. при ограничение 60 км/ч.
Аферата "Баба Алино": Прокурори от ВКС се командироват във Варна, за да помагат по досъдебните производства
Четирима непълнолетни са обвинени за нападение над 72-годишен мъж в Стара Загора
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?