Продължава кампанията на БНТ за здравето на черния дроб. Неин инициатор е журналистката Мария Чернева. Две седмици след началото на експеримента в студиото на "Денят започва с Георги Любенов" проф. Красимир Антонов и проф. Донка Байкова разказаха какви са резултатите до момента.
Проф. Антонов разказа, че резултатите са близки до очакваните. Голяма част от прегледаните, които е би трябвало да консумират по-големи количества глюкозо-фруктозни разтвори, са били с омазняване на черния дроб.
При една много малка част е установено сериозно увреждане на черния дроб.
Открити са допълнителни фактори, които допринасят за увреждане на черния дроб.
Доброволците в експеримента трябваше да нямат други злоупотреби, да са с нормално тегло, да са здрави.
Вижте повече във видеото!
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море – анализ на пробите
Scorpions отбелязва 60 години от създаването си с юбилейно шоу тази вечер в София
Вентилаторите са полезни, но при екстремна жега могат да имат обратен ефект
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи