Българo-сръбската газова връзка ще бъде част от Турски поток. Това заяви днес руският енергиен министър Александър Новак. По думите му, Москва е избрала именно страната ни, вместо Гърция, за да пренася газ за Югоизточна Европа.
От българското енергийно министерство коментираха за "По света и у нас", че продължават да работят по идеята за реализиране на газоразпределителен център Балкан край Провадия, което включва и разширение на газопреносната мрежа от турско-българската до българо-сръбската граница. Капацитетът на "Турски поток" през България ще бъде 15 млрд. кубични метра. В момента строителството на българския участък се бави заради обжалване.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?