Окръжният съд в Никозия ще заседава по делото за фалита на кипърския застраховател "Олимпик".
Съдебният процес е от ключово значение за всички български потребители, чиито застраховки „Гражданска отговорност" изгоряха, след отнемането на лиценза на дружеството и бяха принудени да си купят нови. Очаква се да стане ясно каква ще бъде процедурата по обезщетяването на клиентите на „Олимпик".
До делото се стигна, след като през май Службата за контрол на застрахователните компании към Министерството на финансите на Кипър отне лиценза за извършване на дейност на дружеството заради невъзможността му да отговори на изискванията за капиталова адекватност. Фалитът на "Олимпик" засегна над 200 000 българи, а финансовите щети у нас се изчисляват на над 9 млн. лева.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?