Журналистът на „По света и у нас“ Елиана Димитрова получи награда от Синдиката на българските учители.
Отличието "Журналист на годината -2018 " беше присъдено за обективно и високо професионално отразяване на дейността на синдиката.
Министърът на образованието Красимир Вълчев връчи грамотата и плакета.
Елиана Димитрова - журналист в БНТ: Радвам се, разбира се! Искам да благодаря на Синдиката на българските учители, че са оценили, това което правя в сферата на образованието във вече тези дълги 26 години. Но искам да кажа още нещо: много се радвам за нещо, което се случва с българските учители, а това е повишението на техните заплати, защото ако това се беше случило през 90-е години или в началото на века, аз съм сигурна, че нямаше да имаме няколко изгубени поколения български ученици.
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Български ученици спечелиха три златни и три сребърни медала от балканската олимпиада по математика в Румъния
Читател сигнализира: Задача от НВО-то за 7 клас дава точки за грешен отговор
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив