Ситуацията в Пловдив към 7.00 часа е коренно различна от това, което беше през нощта, съобщава нашият кореспондент в региона Деница Торньова. Обстановката се нормализира. Пътищата в града са проходими. Вижте повече във видеото от директора на пожарната в Пловдив комисар Георги Мангараков.
Тази нощ стотици шофьори попаднаха буквално във воден капан. Само до полунощ са подадени 950 сигнала за наводнени обществени сгради и къщи. Два мола бяха евакуирани, бяха отводнявани четири болнични заведения. Хората в социалните мрежи се напътстваха от къде да минават.
Пред нашата камера директорът на пожарната в Пловдив комисар Георги Мангараков заяви, че цяла вечер екипите на пожарна безопасност от Пловдив, Кърджали и столична дирекция са действали на територията на град Пловдив.
Сега градът е проходим, подлезите също.
Все още много хора се нуждаят от помощ. Местата, където е трябвало спешно да се прати техника, са се отводнявали цяла нощ. В момента има още много обекти за отводняване, но те не са от обществен интерес - а са предимно мазета на жилищни сгради.
Една от критичните ситуации е била наводненият склад с готова продукция на хлебозавод "Хебър". Освен наводненията е имало и два пожара. Цели квартали в града са останали без ток.
Вижте повече във видеото.
МВнР получи нота от посолството на Иран заради възможното разполагане на самолети на САЩ на летище Безмер
Комисията по отбрана одобри разполагането на 8 американски самолета и на 250 военни на летище Безмер
На бюджетната комисия в НС: Новият начин за определяне на трудовия стаж почасово ще влезе в сила от Нова година