Съкратените миньори от рудник „Бабино" ще си вземат обезщетенията до средата на март, като те ще се изплащат на 4 равни вноски. За това се споразумяха протестиращите миньори и ръководството на мини "Бобов дол".
И днес те блокираха пътя на камионите, снабдяващи с въглища ТЕЦ Бобов дол и отново настояха за незабавно изплащане на обезщетенията, които възлизат на около 300 000 лв. Да помогне да се стигне до споразумение при протестиращите дойде и омбудсманът Мая Манолова. От ръководството на мината обещаха да започнат с изплащането на обезщетенията още в понеделник.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Заседание на парламента: Депутатите ще изслушат регионалния министър Иван Шишков заради казуса с незаконното строителство край Варна
Бюджет 2026: Финансовото министерство ще обяви параметрите на план-сметката