София ще е председател на голям европейски форум за мобилност през следващите 2 години. Той включва повече от 140 града от над 30 европейски страни. Сред приоритетите на София за предстоящия мандат като председател на Форума са: увеличаване на обществения транспорт и велосипедния, подкрепа за енергийно-ефективен транспорт, както и увеличаване на безопасността на пешеходците.
Дейността на София като председател на форума за мобилност ще бъде бъде подкрепяна от германския град Манхайм, който беше избран за зам.-председател.
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи признанието "WEBIT Changemakers"
Отличие за българската наука: INSAIT получи награда от Европейския съвет за научни изследвания
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?