София ще е председател на голям европейски форум за мобилност през следващите 2 години. Той включва повече от 140 града от над 30 европейски страни. Сред приоритетите на София за предстоящия мандат като председател на Форума са: увеличаване на обществения транспорт и велосипедния, подкрепа за енергийно-ефективен транспорт, както и увеличаване на безопасността на пешеходците.
Дейността на София като председател на форума за мобилност ще бъде бъде подкрепяна от германския град Манхайм, който беше избран за зам.-председател.
Бившият директор на ДАНС - Варна: За да се отмени заповед за екстрадиция, трябва това лице да донесе повече полза на държавата, отколкото вреда
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи признанието "WEBIT Changemakers"
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?