Учебният процес след ваканцията, продължила близо 20 дни, за учениците в Благоевград, започна нормално. В част от учебните заведения часовете бяха намалени, като навсякъде имаше отопление, а условията бяха подходящи за провеждане на учебните занятия, съобщиха от Регионалното управление на образованието в Благоевград.
В Осмо средно училище „Арсени Костенцев” още преди два дни са включили парното, за да са подходящи температурите за провеждане на учебните часове в първия ден след дългата ваканция. Директорът Сергей Биров каза, че удължената почивка за учениците има ефект, тъй като неявилите се ученици са много малко.
Сергей Биров, директор на Осмо СУ „А. Костенцев”
"При сутрешното преброяване установихме 94% от децата присъстват в училище, така че нямаме основание да имаме някакви претенции за ваканция, преустановяване на учебен процес или каквото и да било."
В средното училище вече е направена и организация, така че пропуснатото учебно съдържание да бъде наваксано.
Сергей Биров, директор на Осмо СУ „А. Костенцев
"Единственото нещо, което се получи като извънредна ситуация, това е пренасочването на датите за класните и контролните работи от тази седмица в следващата."
В училищата в града, в които има доста ученици, които пътуват от съседните села в общината, часовете са намалени, за да могат децата да се прибират в светлата част на деня.
Методи Попов, началник отдел "Инспектиране и организационно-методическа дейност" в РУО-Благоевград
"Две олимпиади се наложи да променим като дати на провеждане. Едната от олимпиадите - по български език и литература, другата - по руски език."
Във ваканция до края на седмицата остават учениците от Трето основно училище „Братя Миладинови” в Гоце Делчев заради по-ниските температури в класните стаи.
Министър Сергей Игнатов: Училищата няма да бъдат поле за политическа агитация
604 млади лекари положиха Хипократова клетва: Разказ от първо лице за трудния път на медицината
500 ресурсни кабинета в помощ на децата със специални образователни потребности
ВСС препрати на Прокурорската колегия въпроса с изпълняващия функциите главен прокурор
Зрелищна акция с шипове край Нова Загора: Задържаха неправоспособен шофьор с чужди номера (СНИМКИ и ВИДЕО)
Казусът с българския европрокурор: Какви са обвиненията срещу Теодора Георгиева?