Учениците в русенска област са в грипна ваканция от утре до втори февруари включително. Дали тя ще бъде удължена, ще стане ясно след седмица. В същото време на територията на града и останалите населени места влизат в сила мерките, с които се ограничават контактите при грипна епидемия.
Броят на заболелите от остри вирусни инфекции е нараснал значително в последната седмица, а в две русенски училища отсъстващите деца са близо 30 на сто-казаха епидемиолози.
д-р Маргарита Николова-директор на Регионалната здравна инспекция-Русе
„Заболеваемостта е достигнала епидемични стойности като общо за областта тя е 246 на 10 хиляди души. Като най-голям скок има точно във възрастта от 5 до 14 години.”
Фармацевтите също споделят, че броят на клиентите им с остри вирусни инфекции е скочил рязко. Само за броени минути екипът ни успя да заснеме повече от 12 души, които търсеха лекарства за простуда.Специалистите препоръчват при контакт с повече хора да се използва маска, която да се сменя на 2-3 часа.
Източването на онкоболницата в Благоевград: Делото тръгва 4 години след първия сигнал за нарушения
Заради антракса в Силистренско: Проверяват ферми и превоз на животни в Разградско
Битка с боклука в „Столипиново“: Липсата на контейнери остава основен проблем
Течове и разрушения в сградата на Националната библиотека, причината - липса на пари
Опит за изнудване: Отровена бебешка храна в Австрия, Чехия и Словакия
Доналд Тръмп удължи прекратяването на огъня с Иран до второ нареждане