Повече от 6 часа районът около църквата "Свети Николай" в Пловдив остана отцепен заради намерена учебна граната. Военни от инженерния полк в Пловдив иззеха боеприпаса за обезвреждане.
След получаването на сигнала в 5:30 сутринта полицията отцепи периметър от 200 метра и не допускаше преминаването на автомобили и пешеходци. За граната, която е бил с взривател, са съобщили работниците от общинското предприятие "Чистота". Сутринта живеещите в съседния блок чуха от нас за гранатата.
"Сутринта дойдохме и видяхме хора наоколо. Ако е граната, естествено е да се страхуваме."
"Притеснително е, това е бойно снаряжение. Страхуваме се."
Централният вход на църквата "Свети Николай" остана затворен за миряните, това обаче не попречи свещеника да отслужи сутрешната литургия. По обед на място дойдоха военни от 91-ви Инженерен батальон в Пловдив, които иззеха за обезвреждане гранатата. На място военните констатираха, че гранатата е учебна. Със специализирана техника опасния предмет беше преместен в поделението за по-нататъшно утилизиране.
Постоянен арест за бащата и сина, обвинени във въоръжен грабеж в „Красно село“
Над 11,5 млн. лева недекларирана валута е задържана на „Капитан Андреево“ през 2025 годна
100 000 лева гаранция за шефа на АГ болница в Пловдив, обвинен за присвояване на милиони
При обира в „Красно село“ заплашили продавачката с предмет, приличащ на ръчна граната
Швейцарската полиция идентифицира всички 40 жертви след трагедията в Кран Монтана