Стотици граждани на Стара Загора се събраха на протест пред сградата на съда, за да поискат свобода за 18-годишната Мария Гиздева. Момичето уби криминално проявения 62-годишен годишен мъж, известен в града като Боньо Фаса, за да защити живота си. Съдът освободи Мария под гаранция от 500 лева.
Тя е обвинена за нанасяне на тежка телесна повреда, причинала смърт. На протеста пред съдебната палата в Стара Загора присъстваха и родителите на Мария, които споделиха, че тя е изключително скромна и не могат да си обяснят как се е озовала в дома на Богдан Динев.
Адвокатът на Мария заяви, че тя е задържането й е било незаконосъобразно, тъй като е имало тежко посегателство върху нейната личност от убития и тя е защитила живота си. В момента с момичето работят психолог и психиатър, защото е в тежко психическо състояние.
Депутатите обсъждат на второ четене промените в Кодекса за социално осигуряване
Под прозорците на ВСС: Пленумът на висшите магистрати се провежда на фона на протести
Напрежение пред кабинета на главния прокурор в Съдебната палата (СНИМКИ и ВИДЕО)
Мирослав Рашков: Тръгвам си от МВР заради случая "Петрохан" и замитането на следи към конкретна политическа сила