Софийска градска прокуратура ще внесе днес втори обвинителен акт срещу министъра на отбраната в оставка - Николай Ненчев. Това обяви в ефира на "Денят започва" говорителят на главния прокурор Румяна Арнаудова.
Срещу Ненчев са повдигнати 2 обвинения за длъжностно престъпление, свързани със сделката с Полша за ремонта на МИГ-овете. Първото е за това, че не е привел в изпълнение втората договорка с руската корпорация МИГ за ремонт на 4 български двигатели за самолетите МИГ-29.
;Второто обвинение отново е за неизпълнение на служебните задължения. В него се казва, че Ненчев, в нарушение на Закона за отбраната и въоръжените сили, не е утвърдил проект за инвестиционен разход за ремонт на агрегати и доставка на резервни части за самолетите. Според прокуратурата с действията си военният министър не е осигурил авиационната безопасност на самолетите и летците ни.
МВнР: Настояваме Ива Михаилова да получи достъп до навременна и адекватна медицинска грижа
Европейския път на Молдова обсъдиха по телефона премиерът Радев и молдовският му колега Тофан
Председателят на Сметната палата Димитър Главчев проверява служебния премиер Димитър Главчев?
Фентаниловата афера: Агенти под прикритие стигнаха до лабораторията във „Факултета“
Рекорден износ на ток: Парковете с батерии правят България лидер на пазара
И след медицинско заключение: Пак отказаха на Ива Михайлова да се лекува в България