Над 1000 декара иглолистни насаждения изсъхват всяка година заради върхов корояд в Кюстендилско. За тревожния факт алармираха от Държавно ловно стопанство „Осогово” в областния град. Те са поискали от областния управител Виктор Янев да обяви бедствено положение поради настъпилите значителни последици за околната среда.
В сравнение с миналата година, изсъхналите иглолистни насаждения са двойно повече, показват наблюденията на ловното стопанство. Ако не се предприемат мерки от унищожение са застрашени над 40 хил. хектара гори, предимно с бял бор. Единственото спасение засега, остава 100%-вата санитарна сеч, която спира разпространението на вредителите.
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?