Започва работата по обезопасяването на проблемния рзервоар във фалиралия завод "Полимери" в Девня. Частичното бедствено положение на територията на завода се очаква да бъде удължено днес и да остане в сила до месец.
До края на деня трябва да излязат резултатите от лабораторните проби, взети от проблемния резервоар, в който се съхранява химическия отпадък - трихлоретан. Спрямо резултатите от пробите ще бъде взето решение как химикалът да бъде прехвърлен в друг здрав съд.
Утре се очаква да започне и разчистването на площадката, на която са разположени резервоарите и изграждането на нова химически устойчива бетонна настилка. Частичното бедствено положение на територията на завода беше обявено миналата седмица като превантивна мярка.
Шофьорът, причинил катастрофата край Телиш, съжалява за случилото, направил всичко възможно да избегне удара
Срещу 8000 евро: Плевенският съд пусна на свобода шофьора на тир, причинил фаталната катастрофа край Телиш
В Плевен започна делото срещу шофьора на тир, който уби анестезиолога Цветан Костадинов
Калоян Паргов за бъдещия лидер на БСП: Тежко му на този, който бъде избран
Над 1200 снегопочистващи машини са били на терен през последните 24 часа