Повече плодове, зеленчуци, мляко и млечни продукти ще присъстват в менюто на учениците в Бургас. В същото време се намалява консумацията на месо. Това е част от кампанията за здравословно хранене, подета от Община Бургас.
Менюто на децата е разнообразено с плодови шейкове, цитронада и смути с плодове. Обикновеният хляб е заменен с пълнозърнест. Преобладава заешко, телешко и пуешко месо, които съдържат повече полезни хранителни вещества и по-малко мазнини. Хранителните вещества според менюто на учениците се разпределят в съотношение - 15% белтъчини, 30% мазнини и 55% въглехидрати. Обедното меню трябва да осигурява 30% от средното ниво за дневните енергийни потребности за децата.
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
Илияна Йотова: Светът трябва да припознае психичното здраве като национален и глобален приоритет
МБАЛ "Св. Анна" във Варна все още не е получила целевата субсидия от 400 000 евро
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията