Над 50 жители на великотърновското село Шереметя излязоха на протест тази вечер и настояха за увеличаване на мерките за сигурност на пътя. Хората негодуват, тъй като през центъра на населеното място минава главният път София - Варна, а катастрофите са ежедневие.
Поредният инцидент се случи минути преди протеста им, на единствената пешеходна пътека в селото. Протестиращите демонстративно пресичаха зебрата в кратки интервали, заради което от двете страни на пътя се образуваха колони от автомобили. От Агенция пътна инфраструктура разпространиха информация, че светофарна уредба за това кръстовище е купена и до месец предстои да бъде монтирана.
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?