Зимата се завърна тази нощ. От АПИ предупреждават шофьорите да карат внимателно заради очакваните снеговалежи и силен вятър. Близо 3 хиляди машини са в готовност да чистят пътищата.
На много места в страната в момента има слаби превалявания от сняг, а по Черноморието от дъжд , още през нощта валежите ще преминат в сняг обясни в ефира на БНТ дежурният синоптик в НИМХ - БАН Мартин Славчев
На много места в планинските райони, Дунавската равнина и Горнотракийската низина количествата ще са значителни, ще има и силен север-североизточен вятър, който ще създава условия за виелици и навявания, коментира Славчев.
Утре през целия ден ще има снеговалежи, прогнозира той и допълни, че температурите ще останат ниски в първите три дни от седмицата.
"Не над войната над България": Протест в София срещу ескалацията на напрежението в Близкия изток
Цените на горивата продължават да растат - над 1 млн. българи ще бъдат компенсирани
Володимир Зеленски се срещна със сина на последния ирански шах Реза Пахлави