Световната купа по паркур в София НА ЖИВО по БНТ 3

Надпреварата пред централния вход на Арена "София" ще се проведе този уикенд (8-10 септември), а най-интересното от нея ще може да проследите НА ЖИВО по БНТ 3!

100 състезатели държави участват световната купа паркур софия
09:05, 10.09.2023

Около 100 състезатели от 29 държави ще участват на Световната купа по паркур в София, която ще се проведе тази седмица от петък до неделя (8-10 септември) пред централния вход на Арена "София".

България ще има общо седмина представители в следните дисциплини: фрийстайл - Руслан Пешев, Мартин Димитров, Йоан Досев и спийд - Ксения Момчилова, Руслан Пешев, Цветелин Пачев и Петър Петров.

Стела Паунова ще пропусне надпреварата заради контузия.

Входът за публиката е свободен, обявиха организаторите от Българската федерация по гимнастика.

За поредна година Световната купа по паркур в София попада и в програмата на БНТ 3, като зрителите ще могат да проследят финалите в преките ни предавания в събота (9 септември) от 17:10 ч. и неделя (10 септември) от 15:10 ч.

Световният шампион Кале Рованперя поведе в класирането на Рали Акрополис в Гърция
Италия завърши 1:1 със Северна Македония в мач от група С на квалификациите за Евро 2024