25 деца на медици и учители у нас са останали сираци заради COVID-19. За децата на герои - така група доброволци нарича каузата си да ги подпомага финансово докато завършат училище.
"Такава смърт е абсолютно неочаквана, тя идва изневиделица", заяви Свилена Георгиева от Фонда за децата на герои.
Трудно е да обясниш на дете какво означава никога повече.
"Баща ми беше най-добрият човек, който познавах. Беше изключително добър хирург, но по-важното - беше моят герой".
В началото смятали, че децата ще се броят на пръстите на едната ръка. Отдавна вече не стигат и двете.
Едно от децата загубило баща си, баба си и дядо си - и тримата медици. Последните две деца на фонда са петгодишни близначета - вирусът отнема и майка им, и баща им.
"Това всъщност е най-ужасяващият случай, с който се сблъскахме, защото децата загубиха двамата си родители. Нищо не може да се сравни с чувството, което изпитваш, когато се изправяш пред детската мъка", допълни Свилена Георгиева от Фонда за децата на герои.
С помощта на дарения от фонда засега успяват да осигурят месечна стипендия за всяко дете. Днес стана ясно, че от COVID е починал още един лекар.
Предсрочният вот и промените в Изборния кодекс – на фокус в политическите декларации в НС (ОБЗОР)
И вторият мандат – неуспешен: От ПП-ДБ го върнаха на президента нереализиран
1550 евро допълнително ще получат всички пострадали при бедствията в Кърджалийско