ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

4 населени места в Смолянско остават блокирани заради лошото време

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:42 мин.
У нас
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      В Смолянска област обстановката остава усложнена, бедственото положение в четири общини не е отменено. В село Могилица вчера имаше и свлачище заради обилните дъждове.

      Жители на с. Триград призовават: Спешно да се осигури достъп до населеното място

      Ситуацията в цялата Смолянска област остава усложнена. На повечето места дъждовете вече са преминали в снеговалежи, което създаде допълнителни проблеми за общините. По високите места снежната настилка надминава 70 см.

      Над 30 населени места са без ток заради паднали дървета и прекъснати електропроводи. Крум Косев, говорител на EVN, увери, че авариите са локализирани и 40 аварийни екипа работят за възстановяването на електричеството.

      В Община Девин все още хората от 4 населени места остават откъснати. Автомобили, осигурени от Общината, доставят храна, лекарства и вода.

      Работи се по отстраняването на повредите, увери Здравко Иванов, кмет на Девин. Той поясни, че е разговарял с местното ВиК дружество. Все още не е осигурен транспортен достъп до аварията, затова не може да стигне техника, която да започне да копае.

      В цяла Смолянска област продължава укрепването на пътища. Забранено е движението на тежкотоварни превозни средства над 12 тона с ремаркета и полуремаркета. Останалите автомобили задължително трябва се движат с вериги.

      Репортер: Росица Колева

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?