46% от абонатите в София имат да доплащат, а 42 на сто имат да получават пари от "Топлофикация" за платените си вече сметки от изминалия отоплителен сезон. Това показват данните за изравнителните сметки на един от големите топлинни счетоводители в страната. Сметките могат да се обжалват до края на август.
Едва при 12% от софийските потребители на един от големите топлинни счетоводители прогнозните сметки и реалното потребление на парно съвпадат. Тези, които имат да доплащат, и тези, които имат да получават пари, са почти равен брой.
"В потреблението на топлинна енергия се наблюдава през последния сезон леко завишение спрямо предходния. Ние отдаваме това на пандемията и това, че хората обитават повече имотите си. Говорим за средно потребление", заяви Боряна Колева, изпълнителен директор на фирма за дялово разпределение.
А завишеното потребление се усеща и по джоба на част от хората.
През следващата седмица данни за изравнителните сметки за парно трябва да представят и другите топлинни счетоводители.
Продажбата на "Лукойл": Американски компании с интерес да купят петролния гигант
10 млн. евро на седмица губи транспортният бранш заради блокадите на гръцките фермери
Членството в еврозоната: Повече чуждестранни инвестиции се очакват у нас
Учтиви са - питат в лева, в евро, с карта: Как клиентите предпочетоха да се разплащат?
"Всичко е черно": Разказът на една иранка в България за събитията в родината й
"Черен лед" по пътищата: Как да реагираме зад волана в такава ситуация?