Близо 96 процента от новите коли, регистрирани през януари в Норвегия, са електромобили.
Още миналата година северната страна обяви, че през 2025 г. си е поставила целта 100 процента от продадените нови коли да са с електрически двигатели, задвижвани от батерии. От всички продадени през януари 9343 автомобила, 8954 са били електрически.
В Норвегия електрическите автомобили са освободени от много данъци, което ги прави конкурентни на обложените с много такси автомобили с вътрешно горене. Сред стимулите за закупуването на електрическа кола в страната е и безплатното паркиране на обществени паркинги и разрешението за ползване на лентите за движение на обществения транспорт.
Южна Корея е готова и на извънреден арбитраж, за да предотврати стачка в "Самсунг"
Заради изкуствения интелект: Индустрията на видеоигрите може да генерира печалба от 22 милиарда долара
Андрей Гюров: Избираме да инвестираме в идеи, в иновации, в хората, които създават бъдещето
"Булгартрансгаз" ще участва в реализацията на дигитален коридор между Азия и Европа
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?