Държавният бюджет е ощетен с над половин милиард лева. Това е показала втора проверка на Агенцията за държавна финансова инспекция в Държавната комисия по хазарта.
Ведомството е установило, че от 1 януари 2014 година до 21 декември 2019 година комисията е допуснала да се плаща по-малък от дължимия размер на такса от организаторите на хазартни игри.
Това е било записано в правилата за събиране на съответните такси, които пък са утвърдени от Държавната комисия по хазарта. Това потвърждава и направените заключения в предходния доклад на финансовата инспекция от януари 2020 година.
Новият доклад е предоставен на прокуратурата. Държавната комисия вече не съществува, дейностите по събиране на таксите се извършват от Националната агенция за приходите.
Трайчо Трайков: Промяна в схемата за емисии е ключът към по-ниски енергийни цени
Земеделският министър: Няма икономически предпоставки за увеличение на цените
Православният свят отбелязва Цветница – празник на вярата, надеждата и смирението
Експлозиви са открити край "Турски поток" в Сърбия, прекъсване би оставило Унгария без газ