Алекс де Минор донесе първата точка за Отбора на света на турнира "Лейвър Къп"

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:31, 24.09.2022
алекс минор идва sofia open 2021

Алекс де Минор надигра бившият номер 1 в света Анди Мъри с 5:7, 6:3, 10:7, с което отборът на Света спечели първата си точка в турнира "Лейвър Къп" след две поредни европейски победи на сингъл.

Де Минор проби сервиса на Мъри в първия гейм. В последствие той постепенно обърна играта и спечели три поредни гейма до 4:3. В 12-ия Де Минор подаваше, за да остане в мача, но след близо 10 минути допълнителни разигравания Мъри проби за втори път за крайното 7:5.

Първият сет продължи час и 20 минути, а изтощеният Мъри започна да отстъпва постепенно на далеч по-свежия си съперник. Шотландецът загуби две разигравания за пробив в осмия гейм и отстъпи с крайното 3:6, след което Де Минор спечели драматичен тайбрек с 10:7.

"Атмосферата тук е непоправима. Въпреки че сме на европейска земя, няма как да не поздравя хората по трибуните. Не знам колко тактика имаше тази вечер. Бе по-скоро битка, в която трябва да си готов да играеш дълго време. Анди не се отказва и наистина бе трудно. Той е направил толкова много за този спорт, че се радвам, че бях с него на един корт", заяви Де Минор след успеха си срещу Анди Мъри.

Легендата Пийт Сампрас с видео послание към Федерер (ВИДЕО)