Александър Георгиев направи 27 спасявания срещу бившия си тим, но това не спаси Колорадо от загуба срещу Рейнджърс

александър георгие направи спасявания бившия тим спаси колорадо загуба рейнджърс
09:36, 06.02.2024
Чете се за: 02:02 мин.

Руският вратар с български корени Александър Георгиев отрази 27 удара, но въпреки това неговият Колорадо Аваланч загуби с 1:2 като гост след продължение от бившия му тим Ню Йорк Рейнджърс в среща между дивизионни лидери от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Девън Маккинън даде аванс за състава на Колорадо, но Артьоми Панарин изпрати мача в продължение с изравнително попадение в последната третина.

В добавеното време Аваланч доминираха, но малко по-малко от две минути преди края Алекси Лафрение реализира победния гол за домакините.

След успеха "рейнджърите" събраха 65 точки и остават на 3-ото място в Източната конференция, докато с актив от 68 пункта Колорадо продължава да бъде 2-и на Запад. Съставите на Рейнджърс и Аваланч продължават да бъдат и лидери съответно в Столичната и Централната дивизия.

В друг двубой от изминалата нощ в НХЛ Ню Йорк Айландърс надви с 3:2 като гост Торонто Мейпъл Лийфс.

За успеха бяха точни Матю Барзал, Кайл Маклийн и Пиер Енгвал, който всъщност вкара и победният гол 2:02 минути преди финалната сирена. За домакините пък се разписаха Мич Марнър и Джон Таварес.

В подреждането Айлъндърс са 9-и в Източната конференция с 54 точки, а с четири пункта повече Торонто заема 6-ата позиция.

Задържаха мъж от Исперих за фалшив сигнал за бомба в София
След поредната тежка катастрофа в София: Нужни ли са по-строги мерки срещу рецидивистите на пътя?