Александър Георгиев със 17 спасявания за успеха на Колорадо срещу домакина Торонто с 2:1

александър георгиев спасявания успеха колорадо домакина торонто
от БНТ , Източник: БНР
09:23, 16.03.2023
Чете се за: 01:47 мин.

Вратарят Александър Георгиев направи и 17 спасявания и помогна на носителя на Купа "Стенли" Колорадо да спечели срещу домакина Торонто с 2:1 след изпълнение на наказателни удари в мач от редовния сезон в Националната хокейна лига.

Роденият в Русе руски национал Георгиев спаси дузпите на Вилям Ниландер и Остън Матюс, а Мич Марнър не успя да отправи изстрел. Нейт Маккинън единствен реализира при дузпите и донесе победата на шампионите.

В редовното време канадците поведоха с попадение на Морган Райли в 3:41 минута на мача, но малко преди края на първата тренира Мино Рантанен изравни. Колорадо постигна трета поредна победа в лигата.

Александър Овечкин се отличи с гол и асистенция при завръщането си на леда след лечение на травма на крака, а Вашингтон спечели срещу гостуващия Бъфало с 5:4 след наказателни удари. Том Уилсън също допринесе с попадение и асистенция.

Столичани изоставаха с 2:4 до средата на третата част, но Овечкин намали, а Ти Джей Оши изравни при числен превес 68 секунди преди края. При дузпите Евгени Кузнецов и Оши вкараха, за да осигурят успеха.

Полицията проверява зеленчукови складове в няколко града в страната
Димитър Манолов: Притесненията на финансовия министър за парите на държавата са основателни