Александър Георгиев спаси 27 удара при победа на Колорадо в плейофите на НХЛ

Георгиев направи отличен мач, след като допусна седем попадения от 23 удара в първия двубой между двата отбора.

Александър Георгиев Колорадо Аваланч
09:44, 24.04.2024
Чете се за: 02:22 мин.

Александър Георгиев направи 27 спасявания и Колорадо Аваланч спечели с 5:2 срещу Уинипег Джетс, с което отборът на руския страж с български корени изравни серията от плейофите в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) преди третата среща.

Артури Лехконен записа гол и асистенция за Аваланч, които губеха с 1:2, но вкараха три гола в последните 5:44 минути на втората третина. Георгиев пък направи отличен мач, след като допусна седем попадения от 23 удара в първия двубой между двата отбора.

Майлс Ууд, Зак Паризи, Джош Мансън и Валери Ничушкин вкараха останалите голове за отбора на Колорадо, а Давид Густафсон и Марк Шайфели се разписаха за Уинипег.

Картър Верхеге вкара 2:59 минути след началото на продължението и Флорида Пантърс спечели с 3:2 срещу Тампа Бей Лайтнинг в друг мач във вторник вечер. Това бе 11-а поредна победа в плейофите за Пантърс, когато мачовете завършват с допълнителна част.

Сам Бенет и Верхеге записаха по гол и асистенция, а Владимир Тарасенко отбеляза третото попадение за Пантърс, които водят с две победи в серията. Сергей Бобровски отрази 21 удара и допусна голове срещу Брейдън Пойнт и Стивън Стамкос.

Джак Рослович и К'Андре Милър бяха точни през 4:26 минути във втората третина и Ню Йорк Рейнджърс победи Вашингтон Кепитълс с 4:3 в мач от плейофите на изток. Винсънт Трочек и Майка Зибанеджад бяха точни в първата третина за нюйоркчани, които взеха аванс от два мача в серията.

Антъни Бовилие и Филип Форсберг записаха по гол и асистенция за победа на Нешвил Предатърс с 4:1 срещу Ванкувър Канъкс, с което серията между двата отбора бе изравнена след втория мач.