Александър Везенков и Сакраменто Кингс изпуснаха победата срещу Бостън Селтикс в късна драма

"Кралете" заличиха пасив от 19 точки в последната четвърт, но допуснаха решаващ кош при оставащи 7.4 секунди.

от Константин Джаркин
07:44, 06.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
сакраменто допусна тежка загуба бостън везенков три точки три борби сметката

Александър Везенков записа 14 минути на паркета при загубата на Сакраменто Кингс с 101:100 срещу лидера в Източната конференция Бостън Селтикс. Това бе второ поредно поражение за "кралете", което ги отдалечава от директно класиране за плейофите.

Българинът влезе от пейката и записа 6 точки, при 2/7 стрелба от игра, 2 борби и 1 асистенция.

Двубоят придоби изцяло нова динамика при 98:79 в последната четвърт. Сакраменто, поведен от звездите си ДиАрън Фокс и Домантас Сабонис, стопи за 5 минути предимството на Селтикс и дори поведе с 100:99 при оставащи 27 секунди, благодарение на седмата тройка на Фокс.

7.4 секунди преди края на двубоя, Тилман върна лидерството на Бостън 101:100. След таймаута на треньора на "кралете" Майк Браун последва нападение, при което Сабонис изпусна, а съотборниците му не съумяха да реализират добавки.

Най-резултатни за Сакраменто бяха обичайните заподозряни ДиАрън Фокс с 40 точки и Домантас Сабонис с 16 точки и 16 борби.

Селтикс бяха подпомогнати от добрия мач на резервата им Пейтън Причърд, който отбеляза 21 точки и Кристапс Порзингис с 20 точки и 11 борби.

"Кралете" са на осмата позиция в Западната конференция с актив от 44 победи и 33 загуби, като могат да бъдат изпреварени днес от ЛА Лейкърс, ако те спечелят домакинството си на Кливлънд.

Бостън са непоклатими на първото място в Източната конференция с 61 победи и 16 загуби.

Каква ще бъде мярката за шефката на Агенция "Митници" Петя Банкова?