Александър Златков зае шесто място в кратката програма на турнир по фигурно пързаляне в Ница

александър златков зае шесто кратката програма турнир фигурно пързаляне ница
09:31, 21.10.2023
Чете се за: 01:05 мин.

Александър Златков се класира на шесто място в кратката програма при мъжете на международния турнир по фигурно пързаляне във френския град Ница.

Българинът получи за изпълнението си оценка от 58.43 точки - 29.33 за технически елементи и 29.10 за компоненти на съчетанието.

В надпреварата участват 12 фигуристи, а волната програма е в събота вечерта. Лидер след първото изпълнение е европейският шампион от 2023-а Адам Сяо Хим Фа (Франция) със 109.04 точки (62.13 и 46.91).

При жените ще участват българките Александра Фейгин и Кристина Григорова, които са съответно със стартови номера 2 и 10 за кратката програма днес.

Чете се за: 00:57 мин.
Гледайте Божидар Саръбоюков в поредицата "Спортните таланти на България" на 8 май от 20:00 ч. по БНТ 3
17:31, 07.05.2024
Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнир по тенис от сериите Чалънджър в Маутхаузен
17:11, 07.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Жирона търси алтернатива в съседна Барселона да приема мачовете от Шампионската лига
Чете се за: 01:47 мин.
Фейт Кипиегон: Основната ми цел е да защитя титлата на 1500 м.
16:03, 07.05.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Флуминензе обявява Тиаго Силва в близките седмици
15:50, 07.05.2024
Златната топка на Диего Марадона от световното първенство през 1986 година ще бъде продадена на търг във Франция
15:42, 07.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.