За Фейгин тренировките на руска земя са част от подготовката ѝ за участие на европейското първенство в Каунас, Литва от 10 до 14 януари, докато Христова ще се включи в световното първенство за юноши и девойки в Тайван
Най-добрата българска състезателка по фигурно пързаляне Александра Фейгин и съотборничката ѝ от кънки клуб "Албена Денкова - Максим Стависки" Киара Христова провеждат двуседмичен лагер в Русия заедно със своя треньор Андрей Лутай.
Първоначално двете фигуристки са били една седмица в Санкт Петербург, а в момента са в столицата Москва, откъдето ще се завърнат в петък.
За Александра Фейгин тренировките на руска земя са част от подготовката ѝ за участие на европейското първенство в Каунас, Литва от 10 до 14 януари. На шампионата в балтийската страна ще се включи още и Александър Златков.
В същото време Киара Христова се готви за предстоящото световно първенство за юноши и девойки в Тайван (26 февруари - 3 март).
"Всички за много доволни от лагера. Първо тренираха с известния руски специалист Алексей Мишин и Евгени Рукавицин в група фигуристи, които изпълняват четворни скокове. Там се прилагат най-нови технологии в спорта, които отчитат направеното от спортистите по време на заниманието и то може да се види от техните треньори. Един път седмично се прави състезание по скокове, а тренировките се посещават от представители на Академията по фигурно пързаляне в Русия", разказа Силвия Цветанова, председател на клуб "Денкова-Стависки".
"В Москва Фейгин и Христова се подготвят с групата на Алексей Синицин и Александър Жулин, където се набляга на хореография, танци и артистичност, което е важен компонент в спорта. Две седмици не е достатъчен срок, но в клуба сме решили редовно да провеждаме такива лагери за състезателите", добави тя.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Деян Михайлов не успя да се класира за волната програма на световното първенство по фигурно пързаляне за юноши
Кристина Григорова спечели кратката програма при жените на държавното по фигурно пързаляне
Най-изявените състезатели по фигурно пързаляне впечатлиха публиката на олимпийската галавечер
Камера на кънки: бивш състезател пренаписва начина, по който гледаме фигурното пързаляне
Срещу скъпите горива: Държавата ще компенсира хората с най-ниски доходи с по 20 евро
Трагедията в Кочани: Една година между болката и надеждата за справедливост
Война и петрол: Иран призова държавите към сдържаност около Ормузкия проток