Анас Маздрашки, Елизара Янева и Росица Денчева са на полуфинали на сингъл на турнира от категория J300 на ITF в Пловдив

анас маздрашки елизара янева росица денчева полуфинали сингъл турнира категория j300 itf пловдив
12:45, 11.04.2024
Чете се за: 02:05 мин.

Анас Маздрашки при юношите и Елизара Янева и Росица Денчева при девойките се класираха за полуфиналите на сингъл на силния международен турнир от категория J300 на ITF в Пловдив.

При юношите Анас Маздрашки победи на четвъртфиналите със 7:6(4), 6:4 №6 в схемата Андреас Тимини от Кипър. Това е трета поредна победа за Маздрашки на турнира без да загуби сет. За място на финала родният тенисист ще играе срещу №1 в схемата и №8 в световната ранглиста за юноши Ян Кумстат от Чехия.

Поставената под №2 при девойките Елизара Янева разгроми на четвъртфиналите с 6:2, 6:0 Неус Торнер Сенсано от Испания. Това е трета поредна победа за Янева без да загуби сет. В първите си три мача тя загуби само 13 гейма.

Поставената под №3 Росица Денчева победи с 6:4, 7:5 Джулия Попа от Румъния. Българката изоставаше с 4:5 във втория сет, но спечели три поредни гейма, а с това и мача. Това е трета поредна победа за Денчева на турнира без загубен сет.

На полуфиналите тя ще играе срещу първата поставена и Теодора Костович от Сърбия. Това ще бъде и повторение на финала от турнира през миналата година в Пловдив. Тогава Костович победи с 6:4, 6:1. След това Денчева се раваншира и разгроми Костович на Уимбълдън с 6:0, 6:1.

Трима български тенисисти ще играят на полуфиналите в надпреварата на двойки.

При юношите Александър Василев и Тео Папамаламис от Франция ще спорят с Ноа Джонстън от САЩ и Натан Трув от Франция.

Първите поставени при девойките Елизара Янева и Росица Денчева все още чакат съперничките си за полуфинала.

Яник Ханфман развали потенциалния сблъсък между Новак Джокович и Анди Мъри
16:38, 21.05.2024
Чете се за: 02:52 мин.
Роберто Мартинес обяви разширения състав на Португалия за Евро 2024
15:58, 21.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Диего Шварцман се справи безпроблемно с първия си съперник в квалификациите на Ролан Гарос
15:53, 21.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Свилен Русинов и Тервел Пулев участваха в третото издание на „Златните ръкавици на България“, по случай 100-годишния юбилей на БФ Бокс
15:35, 21.05.2024
Чете се за: 04:05 мин.