Англия победи Австралия с 1:0 в приятелски мач на стадион "Уембли"

англия победи австралия приятелски мач стадион уембли
08:37, 14.10.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Англия победи с 1:0 Австралия в контролна среща на стадион „Уембли“. Единственото попадение в мача бе дело на Оли Уоткинс. Срещата бе ръководена от Стефани Фрапар, а преди началото й двата тима отбелязаха с минута мълчание жертвите в конфликта между Израел и Хамас.

В началото на мача Оли Уоткинс и Джеймс Мадисън направиха пропуски за домакините. Австралия също имаше възможност, но удар на Киано Бакъс бе париран от Сам Джонстън. Англичаните продължиха да владеят инициативата, като Уоткинс, Мадисън и Джа Грийлиш непрекъснато създаваха проблеми за гостите.

След подновяването на играта в 57-ата минута Грийлиш намери Уоткинс в непосредствена близост пред противниковата врата и нападателят на Астън Вила даде аванс на Англия. В 79-ата минута “кенгурата” удариха греда след корнер и удар с глава на Мартин Бойл.

За Англия предстои тежко изпитание в квалификациите за Евро 2024 срещу Италия, като двубоят е на 17 октомври и ще се играе в Лондон.