Ансамбълът на България завърши на четвърто място на финала на пет обръча в Унгария

Гимнастичките останаха на крачка от почетната стълбичка

Ансамбъл на България по художествена гимнастика за жени
Снимка: Българска федерация по художествена гимнастика/Анна Недкова
15:59, 26.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Други спортове

Ансамбълът на България завърши на четвърто място на финала на съчетанието с пет обръча на 40-о европейско първенство по художествена гимнастика в унгарската столица Будапеща.

Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева получиха оценка от 37.950 точки, от които 21.3 трудност, 8.050 изпълнение, 8.600 артистичност. Така те останаха на крачка от почетната стълбичка.

Възпитаничките на Весела Димитрова и Ясена Стойнева снощи защитиха абсолютната си титла в многобоя след две безупречни изпълнения.

Европейски шампион на обръчи стана Италия с 39.350 точки, пред Испания с 38.750 и Израел с 38.650 точки.

Вторият финал при ансамблите с три ленти и две топки е по-късно днес.

Виктория Томова вече е 75-а в световната ранглистa, Григор Димитров остава 10-и
Румен Радев се срещна с българската делегация на eвропейското първенство по художествена гимнастика