Аслъхан Мехмедова претърпя поражение на старта на Купа "Странджа"

20:32, 22.02.2023

Българската боксьорка Аслъхан Мехмедова допусна загуба още на старта в категория до 60 кг по време на международния турнир за Купа "Странджа", след като отстъпи на швейцарката Ана Джени.

Мехмедова не успя да се противопостави на своята съперничка и загуби с 0:5 съдийски гласа.

Нейното поражение сложи и точка на българското участие в третия ден на надпреварата в зала "София", като днес победи записаха Радослав Росенов в категория до 60 кг,Рами Киуан и Уилям Чолов при 75-килограмовите.

За съжаление, загуби претърпяха Кирил Русинов в категория до 63.5 кг и натурализираният кубинец Йордан Морехон при най-тежките над 92 кг.

При дамите пък трикратната носителка на пояса от Купа "Странджа" Станимира Петрова започна с категорична победа срещу бразилката Татяна Чагаш в категория до 57 кг.

Утре на ринга ще се качат петима български боксьори, като Ергюнал Себахтин (48 кг), Ясен Радев (54 кг), Хавиер Ибаниес (57) и Кристиян Николов (80 кг) ще излязат за своите първи двубои, докато Радослав Росенов ще боксира срещу молдовеца Виктор Вакула в спор за място на полуфиналите при 60-килограмовите.