ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Атанас Атанасов преди коалиционния съвет: Няма условия за вдигане на ветото

bnt avatar logo от БНТ , Източник: БГНЕС
A+ A-
Чете се за: 01:07 мин.
У нас
атанас атанасов коалиционния съвет условия вдигане ветото
Слушай новината

В момента няма условия да се вдигне ветото за започване на преговори на РС Македония за членство в Европейския съюз. Това заяви Атанас Атанасов, съпредседател на “Демократична България”, на влизане в Министерски съвет, където се провежда съвет на коалицията.

За съжаление, в момента няма условия да се вдигне ветото. България има национален интерес да бъде заобиколена от съюзници и по никакъв начин не помагат нашите партньори от РС Македония. Не знам какво ново ще науча, каза още Атанасов.

Според него на КСНС при президента могат да се чуят всички мнения, включително там участват и службите.

Не съм оптимист към настоящия момент по тази тема, каза още Атанасов.

На въпрос дали е необходимо свикването на такъв КСНС, Атанасов отговори: "6 месеца малко време ли са? Не знам дали има такъв напредък, моето притеснение е, че няма".

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?