18 милиона и 700 хиляди долара - за толкова беше продаден автопортрет на Рембранд.
Наддаването за ценната картина продължи шест минути, което е нов рекорд в историята на търговете, организирани от Сотбис. Събитието беше и първото с физическо присъствие, след началото на пандемията.
Автопортретът е запечатал големия художник в младежките му години и е един от трите, съхранявани в частни колекции. По време на търга бяха продадени картини на Хуан Миро, Дейвид Хокни, Банкси, на обща стойност над 192 милиона долара.
Доайенът на вестникарството на 90 години: Любен Генов получи Почетния знак на президента (СНИМКИ)
"В кадър": Филмът "От Балкана до Нил" - хроника на едно приятелство тази вечер по БНТ
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец