АЗ Алкмаар обърна Лацио като гост и взе лек аванс преди реванша в Лигата на конференциите

22:11, 07.03.2023
Чете се за: 01:42 мин.
алкмаар обърна лацио гост взе лек аванс реванша лигата конференциите

Отборът на АЗ Алкмаар спечели с 2:1 при визитата си на италианския Лацио в първи двубой между двата тима от осминафиналите в турнира Лига на конференциите.

На "Стадио Олимпико" в Рим двубоят започна по-добре за домакините, които поведоха в резултата след 18 минути игра, а точен за "бианкочелестите" беше опитният Педро.

Футболистите на Маурицио Сари бяха на път да се оттеглят на почивката с този крехък аванс, когато в заключителните секунди на полувремето Вангелис Павлидис възстанови паритета след асистенция Йеспер Карлсон.

В 62-та минута гостите от Нидерландия стигнаха и до пълния обрат чрез Милош Керкес, който отмъкна топката малко преди центъра на терена и след като размени двойно подаване с Карлсон прати кълбото в мрежата на Лацио за 2:1.

Домакините опитаха да отговорят и бяха много близо до това да изравнят резултата в 80-та минута, но удар Фелипе Андерсон премина на сантиметри от целта.

По този начин преднината на АЗ Алкмаар оцеля и така момчетата на Паскал Йенсен си осигуриха крехък аванс преди реванша в Нидерландия на 16 март.

Ватиканът и Гърция постигнаха споразумение за връщането на мраморни статуи на Партенона
Алекс Николов и Лубе загубиха от Халкбанк в първия дуел от четвъртфиналите в Шампионската лига