Азербайджан записа първа победа в европейска квалификация от 2015 г.

Възпитаниците на Джани Де Биази се наложиха над Естония с 2:0

20:58, 13.10.2023
Национални отбори
Национален отбор по футбол на Азербайджан

Азербайджан победи Естония с 2:0 в мач от 7-ия кръг на европейските квалификации за Евро 2024.

Гостите откриха резултата още в 9-ата минута на стадион "А. Ле Кок Арена" в Талин. Торал Байрамов засече с глава центриране в наказателното поле на Елвин Джафаркулиев.

В добавеното време на първото полувреме възпитаниците на Джани Де Биази удвоиха аванса си, с което подпечатаха победата. Рамил Шейдаев бе точен от дузпа, отсъдена след намесата на ВАР за игра с ръка.

След почивката Хенри Аниер можеше да намали изоставането на домакините, но Шахрудин Махамадалиев спаси изстрела му.

Това е първа победа за Азербайджан в европейска квалификация от 2015 г.

С първата си победа в група " F" Азербайджан заема предпоследната 4-а позиция в класирането с актив от 4 пункта. Естония се намира на последното 5-о място с 1 точка.