Байер Леверкузен продължи победната си серия с успех над Волфсбург

"Аспирините" оглавяват Бундеслигата с аванс от десет точки

Байер Леверкузен
22:31, 10.03.2024
Чете се за: 00:52 мин.

Байер Леверкузен възстанови преднината си в германското първенство по футбол, след като победи с 2:0 Волфсбург в мач от 25-ия кръг.

Леверкузен вкара по един гол в двете полувремена. В 37-ата минута Алехандро Грималдо намери Нейсън Тела в наказателното поле и той се разписа с глава за 1:0, а четири минути преди края на редовното време Флориан Виртц оформи крайния резултат. Той получи подаване от Есекил Паласионс и вкара до лявата греда за крайното 2:0 в полза на лидерите в Бундеслигата.

"Аспирините" са с 67 точки и водят с десет на Байерн Мюнхен, който в събота разгроми Майнц с 8:1. Поражението остави Волфсбург на 13-о място със седем точки над изпадащите.