Байерн Мюнхен обяви раздялата си с техническия директор Марко Непе по взаимно съгласие, съобщиха от ръководството на клуба.
37-годишният Непе пристигна на "Алианц Арена" през 2014 година от Байер Леверкузен, започвайки като скаут, а през 2021 г. беше назначен на длъжността технически директор. След края на изминалия сезон обаче "баварците" промениха структурата си, като Кристоф Фройнд беше назначен за спортен директор, а Макс Еберл - член на Борда на директорите за спорта.
По време на престоя на Непе в клуба Байерн спечели девет титли в Бундеслигата, шест Суперкупи на Германия и три Купи на Германия. През 2020 година пъл отборът завоюва общо шест трофея, сред които Шампионската лига, Суперкупата на Европа и световното клубно първенство.
"Бих искал да благодаря на Марко Непе за това дълго сътрудничество. Постигнахме успехи през този период и заедно с него открихме изключителни таланти като Алфонсо Дейвис и Джамал Мусиала, които се превърнаха в играчи от световна класа в Мюнхен", заяви изпълнителният директор Ян-Кристиан Дреезен.
"Бих искал да благодаря на Байерн за доверието, подкрепата и преди всичко за възможността, която ми беше дадена тук. Беше предизвикателен, вълнуващ и успешен период, с требъла през 2020 г. като акцент. Пожелавам на Байерн и неговите прекрасни фенове много успехи в бъдеще. Байерн ще остане част от моята история и аз се гордея с това", коментира Марко Непе.
ПСЖ следи Кефрен Тюрам, а бъдещето на Коло Муани в Ювентус остава основна тема
Серхио Агуеро подкрепи Хулиан Алварес в желанието му да напусне Атлетико Мадрид
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?