Бронзов медал на двойки жени спечели България на Балканското първенство по тенис на маса, което се проведе в Албена. С отличията се окичиха Полина Трифонова и Мария Йовкова.
Мъжкият ни състав бе подмладен на Балканското първенство и зае петата позицията.
Фаворитите от Турция и Румъния участваха в Албена с основните си състави. Именно те заеха съответно първото и второто място в класирането. Председателят на федерацията по тенис на маса Стефан Китов отличи 14-годишния Йоан Величков, който въпреки крехката си възраст, успя да стигне до отделни победи. Основните ни надежди отново са свързани с жените.
Стефан Китов, председател на Българска федерация по тенис на маса, коментира представянето на отбора ни.
"От тях очаквам да имат и класиране за следващата олимпиада в Париж. Така че, те оттук започват подготовката за следващия олимпийски цикъл", сподели Китов пред БНТ.
Последвайте нашата общност "Спорт по БНТ" във Viber!
Автор: Деян Михайлов
Володя Златев: Средствата, заложени в държавния бюджет може да не стигнат дори за изпълнение на спортния календар
Дамян Илиев се нареди сред най-добрите 15 в света на шампионата по спортна стрелба в Германия
Националите ни по петобой с впечатляващо начало на европейското първенство в Мадейра
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата