България с разгромна загуба от Франция и отпадна от Евро 2022 за юноши до 17 г.

21:52, 19.05.2022
Чете се за: 02:37 мин.
живо българия u17 франция u17

Българският национален отбор по футбол за юноши до 17 година отстъпи на Франция с 0:4 във втория си двубой от група "B" на европейското първенство в Израел.

"Петлите" откриха резултата в 29-ата минута след грешка в отбраната на "лъвчетата". След късо изпълнение на удар от вратата, полузащитникът Антоан Стоянов получи топката пред наказателното поле и сбърка при подаването си в предни позиции. Топката бе пресечена от Дезире Дуе, който с едно докосване изведе Матис Тел на стрелкова позиция и централният нападател на Франция с удар по земя прати кълбото в долния десен ъгъл на вратаря Алекс Божев.

Франция удвои преднината си в последната минута на първото полувреме, когато голмайсторът Тел получи топката около дъгата на наказателното поле и с фалцов удар от движение се разписа в горния ляв ъгъл на българската врата.

В 84-ата минута селекцията на Йордан Петков остана с човек по-малко на терена след втори жълт картон и респективно червен на Роберто Райчев, който извърши грубо нарушение срещу Жанюел Белосиан.

Две минути след това Аймен Айки направи преднината на "петлите" в срещата класическа след мощен удар с левия крак от границата на наказателното поле, като топката се отби в левия страничен стълб на Божев и влетя в мрежата зад него за трети път.

В 89-ата минута Чун Нгуен До позволи топката да му бъде елементарно отнета отляво в пеналтерията от Уарен Заир Емери, който без да се колебае насочи топката в далечния долен ляв ъгъл на българската врата за крайното 0:4.

В класирането Франция е лидер с актив от 6 точки, колкото има и вторият Нидерландия, но "петлите" са с по-добра голова разлика от действащия европейски шампион. България заема третото място без спечелена точка, но нашият тим е допуснал по-малко попадения от четвъртия Полша.

ЦСКА 1948 тренира здраво във фитнеса преди контролата с Локомотив София (Видео)
16:12, 25.06.2022
Чете се за: 00:40 мин.