България спечели 14 медала от турнира по художествена гимнастика в Тарту

златен сребърен медал девойките българия турнир художествена гимнастика естония
Снимка: БФХГ
08:11, 27.02.2023
Чете се за: 02:20 мин.

България спечели общо 14 медала, от които седем златни, при девойките и при жените на международния турнир "Miss Valentine" и Гран При по художествена гимнастика в Тарту (Естония).

Във финалите при девойките Елвира Краснобаева стана шампионка на обръч и топка, а Никол Тодорова се нареди трета на лента и четвърта на бухалки.

Краснобаева беше оценена с 31.000 точки на обръч и 30.500 на топка. Тодорова допусна някои неточности и получи 26.350 на бухалки и 27.367 на лента, което ѝ донесе бронза. Таисия Онофричук от Украйна стана шампионка на бухалки и на лента съответно с 31.250 и 30.450 точки.

По-рано днес българските гимнастички завоюваха три титли и общо шест медала на финалите на отделните уреди при жените на турнира Гран При в Тарту (Естония).

Стилияна Николова, която взе сребро в многобоя снощи, стана шампионка на топка и бухалки, Боряна Калейн е първа на лента и трета на бухалки, Татяна Воложанина се нареди втора на топка, а Ева Брезалиева е трета на обръч.

Така равносметката за България е 14 медала - 7 златни, 4 сребърни и 3 бронзови.

Преди това ансамбълът за девойки стана първи в многобоя и на финала на пет топки, втори на пет въжета, девойките Елвира Краснобаева, Никол Тодорова, Дара Стоянова и Дара Малинова са втори в отборната надпревара, а при жените Стилияна Николова взе сребро в многобоя.

Съдия за България на това състезание, което е първо за новия сезон, беше Филипа Филипова.