България спечели първи гейм в Лигата на нациите при жените, но отстъпи на Франция

Българският национален отбор по волейбол за жени допусна четвърта загуба в Анталия

женският национален отбор волейбол записа трета загуба лигата нациите
19:04, 18.05.2024

България взе първия си гейм в Лигата на нациите, но си тръгва от Анталия с четири загуби. Женският национален тим по волейбол загуби с 1:3 (25:19, 21:25, 11:25, 27:29) от Франция.

Преди това родните волейболистки отстъпиха на Нидерландия, Япония и Италия.

Първият гейм започна с равностойна игра. И така продължи до 7:7. След това българките направиха три поредни точки и взеха първия сериозен аванс в мача. Последва една успешна атака на французойките и нови три за България. В този момент "лъвиците" налагаха волята си и демонстрираха, че са по-добрите на корта. Франция успя да се добере до пасив от 19:21. Тогава българките направиха четири поредни точки и решиха частта в своя полза.

Вторият гейм започна с предимство за българките, които поведоха с 5:3 и изглеждаше, че увереността им от първата част продължава. Франция изравни за 7:7 и добави четири точки – 11:7. В последните минути българките не успяха да се противопоставят и Франция победи с 25:21.

Третият гейм беше слаб за България. Французойките направиха девет поредни точки и предрешиха края му. За съжаление отборът ни не успя да се върне в мача. Четвъртият гейм беше най-оспорван. Много пъти в него България водеше в резултата. Накрая допусна два мачбола за Франция, но ги спаси. Последваха две решителни точки, с които възпитаничките на Лоренцо Мичели можеха да изравнят резултата, но накрая Франция се наложи.

Следващият турнир от Лигата на нациите за жените е в САЩ.

Макс Верстапен изравни рекорд на Аертон Сена от осем поредни спечелени полпозишъна във Формула 1